Aktualności

Kolejne kartki pocztowe promujące Szlak Cysterski w Polsce

Kategoria : Aktualności

W kwietniu br. Poczta Polska wydała zgodnie z planem dwie kolejne kartki pocztowe, które promują obiekty szlaku cysterskiego. Tym razem kartki promują Ląd nad Wartą i Oliwę. Niestety Poczta ogranicza nakład kartek a kolejne mają być wydane dopiero za dwa lata.

Kartka nr 11
„Ląd nad Wartą”
Kartka nr 12
„Oliwa”

 


Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu

Kategoria : Aktualności

Stowarzyszenie promując ciekawe obiekty powiatu wągrowieckiego, wydało folder o kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu. Autorem tekstu jest Marcin Moeglich, a zdjęcia wykonał Zbigniew Paulus. Wydawnictwo ukazało się dzięki wsparciu: DSV Sp. z. o. o. w Wągrowcu, Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu i Wągrowieckiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych Sp. z. o. o. . Folder jest do nabycia w kięgarniach wągrowieckich.


Pamiątki

Kategoria : Aktualności

Zbliża się kolejny sezon turystyczny. Przypominamy, że pamiątki promujące Szlak cysterski w Polsce można zamawiać w:

Centrum Ceramiki i Technologii Dariusz Kępka
Os. Cechowe 27/28
64- 840 Budzyń
Tel. 67 284 30 39 Fax.67 284 30 40


Kontynuacja serii kart pocztowych

Kategoria : Aktualności

Seria kart pocztowych promujących Szlak cysterski w Polsce jest wydawana przez Pocztę Polską od 2007 roku. Dotychczas wprowadzono na rynek 8 kart ( mapa szlaku, Łekno-Wągrowiec, Pelplin, Kraków – Mogiła, Kołbacz, Lubiąż, Jędrzejów i Sulejów ).  W tym roku w maju Poczta Polska wyda dwie kolejne kartki, które będą promować obiekty w Koprzywnicy i Wąchocku.


O cysterskim szlaku

Kategoria : Aktualności

We wrześniu 2010 roku wydawnictwo „Pejzaż” z Bydgoszczy wydało w nakładzie 1000 egzemplarzy I tom z serii „Klasztory cysterskie pętli wielkopolsko – lubuskiej Łekno – Wągrowiec”. Celem serii jest promocja szlaku cysterskiego w Polsce ( wszystkich obiektów na poszczególnych pętlach ) w formie popularno- naukowej. Autorem I tomu jest prof. A. M. Wyrwa , a pomysłodawcą wydania całej serii ( około 50 książek ) jest Prezes Wągrowieckiego Stowarzyszenia Szlaku Cysterskiego i członek Krajowej Rady Koordynacyjnej tego szlaku mgr Andrzej Wieczorek. Przy aktywnym włączeniu się wszystkich członków KRK oraz władz samorządowych z terenów gdzie znajdują się obiekty zbudowane przez cystersów w dystrybucję i sfinansowanie kolejnych tomów, to mogą one być wydane w krótkim czasie. Jest szansa na to aby za kilka lat wspólnie cieszyć się z wydania unikalnej serii książek, która pomoże wypromować wszystkie obiekty zbudowane w Polsce przez cystersów. Bliższe szczegóły na temat wydawnictwa uzyskają zainteresowani na stronach:

Wydawnictwa Pejzaż
ul. Marcinkowskiego 1 
85- 056 Bydgoszcz 
tel / fax 0 52 323 72 82 

oraz na stronach Wągrowieckiego Stowarzyszenia Szlaku Cysterskiego.


Nowa siedziba Stowarzyszenia

Kategoria : Aktualności

Nowy adres:

Wągrowieckie Stowarzysznie Szlaku Cysterskiego
62-100 Wągrowiec
ul. Kościuszki 15a
Urząd Miasta 


Dwie kolejne kartki Poczty Polskiej

Kategoria : Aktualności

Pod koniec maja br. roku ukazały się kolejne kartki pocztowe z serii „Szlak Cysterski w Polsce”. Tegoroczne kartki zgodnie z zapowiedzią promują obiekty w Jędrzejowie i Sulejowie(pętla małopolska). Kartki wydano w nakładzie 28 500 sztuk.

Kartka nr 7
„Jędrzejów”

Kartka nr 8
„Sulejów”


Kolejne wydawnictwo promujące pętlę

Kategoria : Aktualności

Wielkopolska Organizacja Turystyczna wydała na początku 2010 r. folder „Szlak cysterski. Pętla wielkopolsko-lubuska.” Tekst opracowała Anna Plenzler. Zdjęcia wykonał P. Skórnicki a konsultantem był prof. dr hab. Andrzej M. Wyrwa.

Okładka
„Szlak cysterski. Pętla wielkopolsko-lubuska”.

 


V Ogólnopolskie Forum Gmin Cysterskich oraz Właścicieli Obiektów

Kategoria : Aktualności

Organizatorami Forum byli; 
– Departament Promocji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, 
– Powiat Starachowicki, 
– Powiat Sandomierski, 
– Powiat Piotrkowski, 
– Miasto i Gmina Wąchock, 
– Rada Koordynacyjna Szlaku Cysterskiego w Polsce, 
– Fundacja „Obiekt Zabytkowy Opactwo oo.Cystersów w Wąchocku.”

Patronat honorowy sprawowali; 
– Bogdan Zdrojewski -Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 
– Adam Jakubas-Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, 
– Włodzimierz Fisiak-Marszałek Województwa Łódzkiego, 
– Bożentyna Pałka-Koruba -Wojewoda Świętokrzyski, 
– O.dr Piotr Chojnacki-Honorowy Opat Prezes Polskiej Kongregacji Cystersów, 
-Stanisław Cubała -Starosta Powiatu Piotrkowskiego.

Gospodarzem V-go Forum było miasto i gmina Wąchock wspomagane przez samorządy gmin cysterskich województwa świętokrzyskiego, władze Sulejowa i przez organizacje cysterskie. Uczestnikami Forum byli przedstawiciele samorządów zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich, członkowie Rady Koordynacyjnej Szlaku Cysterskiego, właściciele obiektów cysterskich lub pocysterskich, reprezentanci Zakonu Cystersów i pasjonaci. Oprócz dyskusji merytorycznych w panelach dyskusyjnych, gospodarze forum zaproponowali gościom zwiedzenie wielu obiektów w tym; 
– opactwa Ojców Cystersów w Wąchocku, 
– klasztoru na Św. Krzyżu, 
– obiekt cysterskiego w Koprzywnicy, 
– klasztoru w Sulejowie, 
– zamku Krzyżtopór w Ujezdzie , 
– Jura Parku w Bałtowie.

Atrakcją było przedstawienie teatralne nawiązujące do wypowiedzenia wojny i „Bitwy pod Grunwaldem” przygotowane przez uczniów z Sulejowa oraz koncert Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Forum sprzyja wymianie informacji i poglądów. Integruje ludzi zaangażowanych w tworzenie Szlaku Cysterskiego. W czasie obrad plenarnych podjęto decyzję o zmianie dotychczasowej nazwy spotkań na „Forum Szlaku Cysterskiego”.


Plany Poczty Polskiej

Kategoria : Aktualności

We wrześniu 2009 roku na stronach internetowych Poczty Polskiej umieszczono plan emisji kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej na 2010 rok. Miło mi poinformować zainteresowanych, że na maj 2010 roku planowane są dwie kolejne kartki promujące Szlak Cysterski w Polsce. Będą to obiekty w Jędrzejowie i Sulejowie.


Szukaj…

Daty publikacji

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31